начало

Цвета Желязкова е новият председател на окръжния съд във Варна Цвета Желязкова е новият председател на окръжния съд във Варна

акт за превишена скорост

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: акт за превишена скорост

Мнениеот nikiboy » 09 Юли 2010, 12:46

sogio написа:Току що прочетох един виц, свързан с темата, който много точно отразява "пратиката" на КАТ
Шефът на КАТ блъска двама пешеходци на пешеходна пътека.
Слиза замислен, вади кочан с актове и започва да пише:
“Единият престъпник счупи с глава предното стъкло на служебния автомобил с цел грабеж, а съучастникът му изхвърча в храстите, за да се укрие от местопрестъплението.”

Писан е от "аматьор" и е подходящ за форума на "дървосекачите" :lol: .
Чудя се по кой член и закон е съставил акт на престъпниците :mrgreen: .
В смисъл с малка промяна може да стане по-ефектен!
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: акт за превишена скорост

Мнениеот sogio » 09 Юли 2010, 13:45

nikiboy написа:[Писан е от "аматьор" и е подходящ за форума на "дървосекачите" :lol: .
Чудя се по кой член и закон е съставил акт на престъпниците :mrgreen: .
В смисъл с малка промяна може да стане по-ефектен!

Да, сигурно е писан от аматьори, но все пак важна е идеята.
sogio
Потребител
 
Мнения: 264
Регистриран на: 20 Яну 2007, 20:42

Re: акт за превишена скорост

Мнениеот Гост. » 09 Юли 2010, 22:25

sogio написа:
poli_g написа: Спорно е съществуването на някакви имагинерни, и незаконосъобразни допълвам ако ги има, указания свише, които позволявали точно това.

Аз лично не съм чувала за случаи на отнети СУМПС още при връчване на НП, поне за София, но според мен ако и където това се прави, то едва ли е въз основа на вътрешни инструкции, а по-скоро ПП си спестява усилията ако НП не се обжалва да призове водача да си връне СУМПС. Същото е и с връчването на НП. НП обикновено се получават когато водачът отиде да си извади ново СУМПС или да получи удостоверение за точки и т.н., които не ги издават докато не му връчат издадено междувременно НП. Не знам защо се допуска тази практика на ПП, но според мен тя е напълно незаконна.


Правеха го, правеха. Вече не. :lol:




Анализаторе, много моля в бъдеще без ниски топки:
1. чл. 172, ал.3 вр. чл. 171, ал.1 б. "б". Не пречи и един поглед на цялата 171.
2.
analizatora написа:Сега разбрахте ли първо акт- с него ви отнемат контролния талон, акта го замества, после НП с него ви отнемат шофьорската книжка, но ако обжалвате, с представяне на заведената жалба ви връщат книжката и се чака решението на съда, ако съда потвърди НП, отнови ви отнемат св. за управление и си търпите наказанието.Извода-адвокат.
Елее, колко инфо, за толко взимам десетки левове, ама ае, днеска ви е ден.


Те това, в болда, е именно деволутивния ефект на прошението наречено жалбица- пускаш последната и спора по отношение обективираното в НП се пренася в съда. Именно жалбицата пречи да влезе в сила НП- това пък е и суспензивния ефект на последната.
Жалбата е допустима, предвид обстоятелствата, че е подадена от санкционираното лице, в законоустановения срок от връчването му на оспореното наказателно постановление, като е произвела със завеждането си своя деволутивен и суспензивен ефект.


analizatora написа:Опааа, тука нещо ми става интересно, някои, като sogio, май са далече от практиката,други, като poli_g май не са чели за суспензивния ефект на жалбата, въпреки че за алкохол дори и при жалба книжката не ти е връща, а чакаш какво ще реши съда. Там тя се отнема още при съставяне на акта.

3. ДП, често бързо, е апогей на административно производство, което поради завишена концентрация налага деянието да се подведе под наказателна отговорност. И във всички случаи вече имаш приложен 171 ЗДвП.
Какво ще става в съдебната фаза дори не сме коментирали. Споменах ДП само и единствено, защото в тази фаза мога с категоричност да заявя, че съм виждала заповедта за ПАМ, а не защото само по ДП се издава такава. Твое е твърдението, че често липсва. Аз не се съгласих с това ти твърдение.
4. Наистина съм разочарована от постът ти.
Моля да ми посочиш правната норма по силата на която се отнема СУМП при констатирано нарушение по смисъла на чл. 182 вр. 21 от ЗДвП.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: акт за превишена скорост

Мнениеот analizatora » 12 Юли 2010, 13:05

По т.1 съм съгласен, явно ми е убягнала тази разпоредба, имаш основание.
Пот.2 вадиш аргументите си от контекста на написаното от мен, и се опитваш да ми инкорпорираш теза, която не защитавам.Ако трябва да бъдем точни, Анди вмъкна репликата за деволувативния ефект, който аз никъде не съм споменавал.
Това което имах предвид, когато се позовах на суспензивния ефект на жалбата беше, че докато при обжалването на НП за прев.скорост, той сработва, то при обжалването на такова за алкохол този ефект се губи, защото на практика ти си търпиш наказанието по НП, което не е влязло в сила/и от тук можеш да си направиш извода, че ДП няма място, щом има обжалване на НП как може да има ДП/.Ами ако съда отмени НП за алкохол, какво става?.И като казвам, че в много случай СУ се отнема със съставяне на акта, без след това да да се издава ЗПАМ, значи е така, в тези случай те лишават от СУ без заповед, а ако обжалваш и НП, чакаш съда да реши, като през това време си без СУ.
По т.4 какво да ти кажа разочаровай се, но моля те не ми вменявай тези и твърдения, които не съм защитавал.В тази връзка никъде не съм твърдял, че при чл.182 ЗДП има правно основание да ти отнемат СУ, просто коментирах практиката.Имал съм поне 10 случая, за прев.скорост при които им взимат СУ и като им занесе входирана жалбата му я връщат.
analizatora
Потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: 05 Авг 2009, 12:13

Re: акт за превишена скорост

Мнениеот Гост. » 12 Юли 2010, 13:50

Имал съм поне 10 случая, за прев.скорост при които им взимат СУ и като им занесе входирана жалбата му я връщат.


Кога?
Предполагам се е случвало отнемане на СУМП при връчване на НП, не при съставяне на акта.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: акт за превишена скорост

Мнениеот analizatora » 12 Юли 2010, 18:03

Да да, говоря за жалбата против НП и между другото целта на обжалването им е много сходна с тази на питащия в тази тема - за да забавят отнемането във времето.
analizatora
Потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: 05 Авг 2009, 12:13

Re: акт за превишена скорост

Мнениеот prattler » 16 Юли 2010, 13:59

    Последна промяна prattler на 24 Юли 2010, 10:25, променена общо 1 път
    prattler
    Нов потребител
     
    Мнения: 6
    Регистриран на: 21 Мар 2010, 19:40

    Re: акт за превишена скорост

    Мнениеот andy70 » 16 Юли 2010, 14:30

    Боже, боже, колко мъка....
    prattler написа:Такава се издава само ако вода4а откаже да бъде проверен с техни4еско средство, в противен слу4ай с акта му се отнема СУМПС

    На следващият ден, след като водачът е проверен за алкохол, съставен е АУАН и отнето СУМПС е приложено към АУАН, АО издава ЗППАМ.
    Errare humanum est stultum est in errore perseverare.
    Аватар
    andy70
    Потребител
     
    Мнения: 883
    Регистриран на: 25 Юни 2009, 11:09

    Предишна

    Назад към Административно право


    Кой е на линия

    Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


    cron