начало

Тълкувателно решение: И чиновниците в МВР имат право на пари за храна Тълкувателно решение: И чиновниците в МВР имат право на пари за храна

Смяна на статута на помещение

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Смяна на статута на помещение

Мнениеот rosa_linda » 26 Апр 2013, 22:14

Здравейте,

към днешна дата строителна фирма застроява наш терен срещу право на обезщетение. Самият терен е общ между няколко собственика. От строителната фирма искаха да разпишем документ, че сме съгласни статута на офис на едно от помещенията да се промени, за да може техен купувач да направи зъболекарски кабинет. Ние отказахме подпис, но днес научихме, че другият два собственик е дал сългасие. Може ли без нашето такова да сменят статута на помещението? Нашият глас явява ли се моноритарен, при положение че останалите са съгласни? Мерси.
rosa_linda
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Апр 2013, 22:09

Re: Смяна на статута на помещение

Мнениеот emilgrigorov » 27 Апр 2013, 05:41

Едно от противоречията в ЗУТ.
След въвеждане на сградата в експлоатация, за промяната на предназначението (от офис в зъболекарски кабинет) не е необходимо съгласие от Вас, в общия случай.
През време на строителството обаче, приложими са разпоредбите на чл.154. Масово тълкуването от страна на администрацията е, че Е необходимо изрично нотариално заверено съгласие от всички собственици ... класифицирайки изменението към съществените промени. От друга страна, практикува се подобни промени да стават чрез екзекутивната документация, но в такъв случай има изискване за подписи от Ваша страна върху проектите ...
И двете практики едва ли биха издържали в съда, по отношение наличността на съгласия. А след акт 16 въобще никой няма и да Ви пита. Съветвам Ви да дадете съгласието си, само излишно си създавате напрежение.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron